| Razvi567 a întrebat:

Slaut, am si eu o problema am windows 7 iar cand deschid PC-ul imi apare o fereastra care spune ca windows nu este original ce sa fac ca sa nu mai apara dau funda la cel mai folositor raspuns

Răspuns Câştigător
| alecx4music a răspuns:

Pentru ca i-ai facut update si nu l-ai activat. Cand ii faci Update printre update-urile necesare se afla unul care detecteaza daca versiunea ta de Windows este activata sau nu. Acum nu mai ai ce sa ii faci. Il reinstalezi din nou si folosesti un Activator. Iti recomand Windows seven activator by Diaz. Deci: Instalezi Windows-ul, antivirusul (restart), activatorul, restart, Verifici daca este activat in my computer, properties, si strebuie sa scrie Windows is activated, cu sigla Genuine. Apoi ii faci update, da ATENTIE, descarci decat update-urile de la placi si cea cu limba romana daca vrei. In rest nimic (vezi ca sunt 2 rubrici (important si optional), Opresti Automatic updates, sa nu mai descarce singur update-uri. Si pe urma instalezi restul programelor.
Bafta!