| Cookiesssssssssss a întrebat:

Software update cum naiba se face?

No bun TPU, deci am un MacBook mai batran decât mamaie, app store nu mai există, se pare ca a iesit la pensie or idk, mai mult mai țin jaful asta in viata pentru ca tin pozele și clipurile pe el, din greșeală, intr-o zi cu soare, am șters un folder cu cele mai multe poze, câteva sute, am gasit pe google o aplicație care ar putea restaura fișierele pierdute sau drc sa le ia, no bun, problema e ca nu pot folosi aplicația pentru ca Softwareul jafului e la versiunea lu Stalin (mac os x version 10.6.8) iar aplicația ar avea nevoie de versiunea 10.9, și cum draci actualizez eu Softwareul?
Pentru ca din cauza asta nu mai funcționează nici chrome si ala cere nu stiu ce versiune, l-am actualizat și pe ala dar bineînțeles ca nu funcționează.
Am dat pe "about this mac" >- "Software update " îmi apare ca totul e pregătit, apăs în pastele lui pe "install and restart" și când îl deschide Sf Petru, e la fel de crizat.
laughing)))))))))
Nu m-as mai fi complicat cu el, oricum nu cred ca mai are șanse, dar îmi pare rău de pozele pierdute. Dacă știți ceva ce as putea sa ii fac. Doamne ajuta, daca nu am sa toc zarzavat pe el. laughing)))
Sa speram c-am nimerit categoria.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Eu zic sa mergi in piata sa cumperi zarzavatul.

| narcis23 a răspuns:

Ar fii o opțiune de a scoate driver-ul din MacBook și sa îl conectezi la un alt laptop sau pc cu un adaptor. Asa ai avea mai multe programe pentru recuperarea fișierelor pierdute. Cel mai probabil MacBook-ul nu suportă o versiunea mai nouă din hardware-ului.