| cristian041997 a întrebat:

Am un telefon LG Optimus G E975, iar eu am versiunea de software android 4.1.2, iar un prieten de al meu are acelasi telefon iar lui i-a aparut update la android 4.4.2 si mie nu mi-a aparut.
Cand dau sa imi actualizeze software-ul imi zice ca folosesc ultima varianta de software.
Cum as putea sa imi actualizez la 4.4.2?

5 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Incearca sa dai reveire la setarile de fabrica si sa verifice daca are actualizare. E putin ciudat. POti instala si neoficial daca vrei, dar pierzi garantia.

| SouLIce a răspuns:

Probabil el are telefonul adus din alta tara
Din cate stiu update-urile se fac pe regiuni

| AlexL28 a răspuns:

Mai asteapta sa zicem o luna, daca nu-ti vine, instaleaza pe PC LG PC Suite, conecteaza telefonul la PC si intra in program, de acolo poti da verificare update

| cristian041997 explică (pentru AlexL28):

El a zis ca lui i-a aparut acuma 3 luni (cand a inceput vacanta de vara)

| AlexL28 a răspuns (pentru cristian041997):

Update-urile OTA(Over The Air) vin in reprize si nu ajung la toate deviceurile deodata, probabil el a fost foarte norocos, dar daca telefonul tie original si nu e rootat trebuie sa-ti vina, daca vrei sa astepti instaleaza LG PC Suite
http://www.lg.com/ro/suport/pc-suite
Acolo sus e site-ul, trebuie sa alegi modelul telefonului si sa downloadezi softul(softul e original LG deci nu trebuie sa-ti fie frica de ceva), iar daca nici asa nu-ti vine, atunci nu stiu ce sa zic, poate un reset... daca n-ai nimic asa important in el, dar nu stiu daca asta ar schimba ceva