| remusrufa a întrebat:

Spune-ti si mie cand emiti pe radio pe net se poate sa intre doua persoane in emisie dar sa nu fie in acelasi loc unu (de ex. : sa fie in craiova si altu in arad) si sa intre amandoi in emisie pe un server de radio pe net happy Am Nevoie neaparat sa stiuwinking Astept Raspunsuri big grin

Răspuns Câştigător
| MihaiA a răspuns:

Seherezada... te inseli.
In primul rand, din moment ce au zis ca sunt in orase diferite, nu au cum sa fie in aceeasi retea.
In al doilea rand, presupun ca emiti cu Shoutcast ( pluginu` acela din winamp nu? ). Daca emiti cu ala nu te poti conecta 2 persoane la acelasi server, cand da unu connect ii da kick lu celalalt si tot asa.
Exista posibilitatea asta :
Iti instalezi skype si tu si cealalta persoana, si te duci la audio acolo, bifezi la recording : stereo mix. Si`n momentu cand dai pe butonu push la microfon se aude si microfonu si ce vorbeste persoana de pe skype.
Problema e ca atunci cand apesi sa vorbiti la radio, muzica se intrerupe de tot sau cel putin asa stiam.
Sper ca te descurci.hee hee
PS : nu ma intreba de unde stiu, probabil te-ai prins ca am avut si eu radio laughing

8 răspunsuri:
| sexy a răspuns:

depinde de reteaua in care sunteti...ca sa puteti emite amandoi, trebuie sa va puteti conecta la acelasi server.
ca sa va conectati la acelasi server, conditia este sa fiti in aceeasi retea.
muulta bafta!
si sa aveti cat mai multi radio-ascultatori!tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In fiecare zi http://78.97.35.210:8000/listen.pls

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poi merge dar nu amandoi in acelasi timp

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Www.radioliveiasifm.go.ro

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se folosesc 2 servere shoutcast. Primul dj emite pe un server secundar iar cel de al 2-lea dj intruduce url-ul acelui server ca si cum ar fi un mp3 si il ruleaza in deck. SI acest al 2-lea dj emite pe serverul oficial al postului de radio.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prin skype :X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E foarte usor prin sam broadcaster cu 2 serverve add adi_8_mile si va explic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu frate