| 11vladutz90 a întrebat:

Spuneti-mi si mie filme gen Comedy. cel care imi spune multe filme comedy primeste funda desigur:X!

Răspuns Câştigător
| Ralucutsa a răspuns:

1. Mean Girls (2004) – cu Lindsay Lohan, Rachel McAdams si Tina Fey. Despre ‘the plastics’ si influenta lor (fete de liceu populare, de obicei blonde proaste si pline de bani).
2. Love Don’t Cost a Thing (2003) – cu Christina Milian si Nick Cannon. Un loser care plateste cea mai populara tipa din liceu sa o arda cu el… vedeti voi ce se intampla mai departe.
. American Pie (1999) – de departe unul dintre cele mai marfa filme de acest gen, nu e nevoie sa-i fac vreo prezentare. Nu se mai fac comedii ca atunci sad Primele 3 parti sunt cele mai tari, pe urma se strica de tot.
4. Cruel Intentions (1999) – must see. Daca n-ati facut-o pana acum, nu mai asteptati straight face Cu Ryan Phillippe, Reese Witherspoon si Sarah Michelle Gellar.
5. She’s all that (1999) – un clasic big grin Cu Freddie Prinze JR si Rachael Leigh Cook. Povestea tipului popular care pune pariu ca poate transforma orice tipa ‘naspa’ din liceu in "prom queen", si ajunge pana la urma sa se indragosteasca de ea…
6. Boys and Girls (2000) – tot cu Freddie Prinze Jr. Si cu Claire Forlani ( love struck ) si Jason Biggs (Jim din American Pie). Un tip si o tipa care se tot ciocnesc pe parcursul vietii, si ajung… impreuna, evident.

Lista:
1. American Pie 1 (1999);

2. American Pie 3 - American Weding (2003);

3. White Chicks (2004);

4. Hitch - Consilier in amor (2005);

5. Ice Age 1 (2002);

6. Shrek 1 (2001);

7. Be cool (2005);

8. Ai tai, ai mei si ai nostri - Tours, Mine & Ours (2005);

9. Singur acasa 3 - Home Alone 3 (1997);

10.Liar, Liar - Mincinosul, Mincinosilor (1997);

Alte filme luate in consideratie, foarte bune si ele, dar care din pacate nu au intrat in top:

Finding Nemo (2003), Amelie (2001), Van Wilder: Party cu scandal (2001), Vacanta lui Mister Bean (2007), Gasca nebuna - Wild Hogs (2007), Masini - Cars (2007), Ala micu' - Little Man (2006), Spargatorii de nunti - The Wedding Crashers (2005), Ia ghici, cine? - Guess Who (2005), Shark Tale (2004), Shrek 2, 50 First Dates (2004), Anger Management (2003), Analyze That - Nasul Stresat (2002), Cat imi dai ca sa te impusc? - The Whole Nine Yards(2000).

Probabil ca in curand vor aparea alte filme noi care sa modifice ierarhia, insa pana in prezent acesta este "Top 10 Comedii in ultimii 10 ani."

4 răspunsuri:
| εїз a răspuns:

American Pie 7
Year Old Virgin
The Proposal
Zombie Strippers
American Virgin
My best friend. s
Valentine. s day.

Toate astea le poţi vedea si online

| maduts a răspuns:

Eu as vrea sa vad filmul Killers dar inca nu l`am gasit online asa ca trebuie sa-l descark

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

The ugly truth
bride wars
what happenes in vegas
fired up
boat trip
it's a boy girl thing
norbit
not another teen movie
new york minute
the proposal
yes man
frickey friday
you, me and dupree
good luck chuk
un gigolo de doi bani
cangurul jack
2 socri de cosmar
caffeine
white chicks

sper sa iti ajunga happy

| Koste ;x a răspuns:

Ma asculta-ma pe mine si uita-te la ZOHAN laughing, 3 Idiots si cel mai tare cred. How High laughing.
bafta happy.