| TupacShakur a întrebat:

Spuneti-mi si mie niste placi video bune din toate punctele de vedere si care sa fie si ieftina

8 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Ce urat e pe TPU Toti idiotii raspund fiind paraleli de situatie. o palca video se alege dupa bnai. In principiu, ai asa: gt 220, gt 440 ddr5, 5670 radeon, 6670 radeom, 6750 ddr5 radeon sau 6770 ddr5 radeon si in sus. etc. Asta is singurele care sa, erite pana pe la 400 lei. Si 6770 e peste gts 450, pe care un coleg de mai jos zice de ea ca ii merge crysis 2 la maxim etc. Oricum, ideea e ca is aberatii. Daca vei juca a mediucu rezolutia aia pe la 30-40 fps-uri pe rezolutai aia ar fi excelent, desi cred ca va merge si mai prost de atat. Legat de 4350, aia nu e palca vidoe, ma intreb daca macar poate reda full hd!

| imaqtpie a răspuns:

Mergi pe asta http://www.pcgarage.ro/......-bit-hdmi/ oricum ti-am zis in gaming daca vrei minim gt 440.

| DirectDinBerceni92 a răspuns:

Http://www.emag.ro/......18336-1466

1GB video la 130 de lei...Nu-i scump, e chiar convenabil.

| mat31new a răspuns:

Eu am nVIDIA geforce gts 450 glh care costa 500 lei si merge crysis 2 la maxim 1400x900 cu 60fps.

| TupacShakur explică (pentru mat31new):

Si vrei sa spui ca e ieftina?

| mat31new a răspuns (pentru TupacShakur):

Nu ai zis ce pret ai vrea tu...

| popalexandru1996tpu a răspuns:

Placa video ieftina?
Cumpara-ti un ATI Radeon HD 4350 este ieftin de tot si are memorie de 1GB.Si eu am nul la fel in calculatorl meu.Iti duce orice joc lejer.Al meu duce Battlefield 3 si Crysis 2 la rezoluti maxima si video settings la maximum uite linkul dupa parerea mea este foarte ieftin si merita investitia
http://www.cel.ro/......pcie-lp-l/

| imaqtpie a răspuns (pentru popalexandru1996tpu):

Tu citesti scrii? Totul la maxim? Uita-te aici totul pe low, aa 1x, rezolutie 1024x768 si FPS este inre 14-15 :http://www.youtube.com/watch?v=A_mWbJ6g-3A&feature=channel_video_title