| PeAcE a întrebat:

Spuneti-mi si mie niste programe de facut videoclipuri.

6 răspunsuri:
| Mihai03 a răspuns:

Windows movie maker. deja il ai instalat. du te la start, all programs

| Mihai03 a răspuns:

Innocent Little Piky Angel big grin movie maker exista pe orice windows de la xp in sus. nu face parte din suita live. Si e foarte usor de manevrat. Pui sunete/imagini/ clipuri tragandu-le cu mouseul si gata. happy

| BackAgainToTPU a răspuns:

Movie maker face parte din suita live pentru windows 7, dar este greu de umblat cu el. Incearca Sony Vegas Pro 9. Am facut multe videouri cu el

| BackAgainToTPU a răspuns:

Mihai03, nu poti spune ca nu face parte din suita live, cand pe windows 7 eu am downloadat suita pentru movie maker. Movie makerul live e greu de manevrat, are bug la functia widescreen si da erori. Omul nu a spus de windows are, deci eu am zis de cel de la ora actuala. XP are movie maker, mai usor de manevrat, iar vista stiu ca e la fel. Dar de, fiecare cu raspunsul lui, mai bun sau mai "nebun". Windows 7 contine XP mode si daca nu il ai, majoritatea programelor pentru XP si Vista merg pe acest windows, deci daca nu este multumit cu Windows Movie Maker Live poate descarca o versiune mai veche. Daca are vista, poate descarca Sony Vegas, gratis iti face un program un key de inregistrare. Daca are Mac, merge cu iMovie, este foarte bun. Pentru montajul unui "film" recomand Sony Vegas Pro 9 deoarece salveaza in HD si este mai profesional. Nu am idee daca merge pe XP, dar poate, cine stie... merge!
Windows Vista nu am avut, nu stiu cum este acel sistem de operare. XP am avut pana cateva luni in urma, si 7 am in momentul de fata. Movie Maker-ul de la XP este bun, dar nu salveaza HD. Daca vrei o calitate buna recomand Sony Vegas Pro.

Mihai03, mai ai ceva de comentat? Sigur esti mai mare in varsta decat mine, eu avand 11 ani, dar macar ma pricep, si nu dau vorbe in vant!

| SergaTheBoy a răspuns:

Sony Vegas 9
Praticle Illusion 3. 0
Pinnacle Studio 14 Ultimate Collection
Dai fundita?big grin

| georgiana14 a răspuns:

Movie marker, muvee real