| MyMy_3116 a întrebat:

Spuneti-mi va rog cum pot face ca o poza sa aiba doar 200kb.De exemplu am o poza de 700X564 si are 250.9 kb dar eu am nevoie de aceleasi dimensiuni doar ca poza trebuie sa aiba 200kb. Stiti cum as putea face?

Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| xD a răspuns:

Foloseste photoscape, salveaza poza ca jpeg si micsoreaza calitatea (quality).

2 răspunsuri:
| GeoXD a răspuns:

Schimba-i formatul, banuiesc ca este png., modific-o in jpg/jpeg pentru a avea mai putin, daca nu merge asa, modifica-i marimile straight face si asta va face fisierul cu mai putini kb straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foloseste photoresizer(sper ca asa se scrie ca nu am invatat engleza). E un program gratuit pe care il gasesti pe google.