| Crash123 a întrebat:

Spunteimi si mie dc imi merg ca p. a jocuri pe win 7 si pe xp merg bine.am avut xp si incep sa apara jocuri cu, configuratii de directx 10 si xp-u suporta maxim 9 si am fost nevoit sa instalez win 7.mentionez ca am procesor dual core de 3 ghz 2 gb ram placa video de 1 gb. ce as putea sa fac ce configuratii ca sa mearga jocuriile mai bine plss spuneti-mi .cahiar

2 răspunsuri:
| florin1979 a răspuns:

Ce placa video ai? placa video suporta direct x 10 sau direct x 11? windows 7 are inclusa direct x 11. dar daca nu il suporta placa video.degeaba! spune te rog modelul placii video!

| Crash123 explică:

Poai am ati radeon hd5450 si suporta dx11 si chiar nu pot sa ai dau de cap ca pe xp merge perfect si pe win 7 nu sad