| RromAn a întrebat:

Stau la camin iar pe internetul de la ei merge orice, numai sa te conectezi la servere de jocuri, sopcast etc. nu. Este posibil sa scot limitarea asta?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vpn

| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti sa scoti tu limitarea aia, ca-i pusa special de Adminul IT sa nu se poate downloada jocuri, sau accesa alte site-uri dubioase ori pornografice, fiind internetul scolii/caminului, nu al tau personal.

| Iunix a răspuns:

5 €, încarci cartela, ai 20.000 de mb viteză 4G ( Vodafone ), faci hotspot de pe telefon pentru laptol.

| doctorandus a răspuns:

Depinde de cum e blocat, daca e doar prin DNS, folosesti dnscrypt-proxy si ocolesti usor blocarea.