| Lusca1995 a întrebat:

Stie careva de ce nu se conecteaza leptopul la router, netu prin cablu conectat direct la laptop merge, dar la router nici ca nu vrea, ce sa ii fac?

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Trebuie configurat routerul, îi chemi pe cei de la firma unde ai internetul ei stiu cum sa il facă, nu umbla tu la el ca il strici.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Conecteaza routerul la laptop prin cablul acestuia, dupa scrie-i adresa intr-un browser. De cele mai multe ori sunt asa: 192.168.0.1, 192.168.1.0, 192.168.1.1. O sa-ti apara user-name si parola, unde iarasi de cele mai multe ori este admin la ambele. Daca ai reusit sa intri in configuratia routerului, cauti locul unde trebuie sa-ti bagi username-ul de la net si parola. Save si e gata! happy

| Lusca1995 explică (pentru CristiDinBucuresti):

A mers de dimineata si apoi nimic, nici prin cablu nu mergea pana spre seara, asa pur si simplu sa se defecteze?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Lusca1995):

Poate ai o defectiune la internet, intreaba vecinii daca lor le functioneaza internetul poate este o avarie, dar cablul tv merge? la ce firmă esti? Sună mîine la ei si fă o sesizare si vin băietii si remediază defectiunile.