| robert08 a întrebat:

Stie cine va un program incat sa pot schimba rezolutia unei imagini la 128x128?
am incercat o multime dar mi le schimba la 128x160

4 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Ai incercat photoshop? cand dai resize debifezi Constrain Proportions.

| hippiemuslim a răspuns:

Rezulatie inseamna numarul de pixeli pe lungime si latime. Asta inseamna ca o imagine de 128x128 este PATRATA. Daca tu ai o imagine dreptunghiulara, cum ai vrea tu sa o faci patrata reducand rezolutia? Poti in orice caz sa o stramtezi, sau sa tai din ea, apoi sa ii reduci rezolutia.

| valutehnik a răspuns:

Irfanview foarte bun si usor de folosit si gratis pe deasupra...bafta

| monique a răspuns:

Incearca Pixillon Image Converter, acolo(jos e un buton) ii zici in ce format si dimensiune sa le scoata.