| SmecheruCuSpate a întrebat:

Stie cineva cat ar costa taxele daca as lua un calculator din america? Dar transportul?

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Nu ai cum sa faci ce vrei tu din foarte multe motive.
1. Cine crezi ca trimite un pc la mii de km distanta?
2. Transportul o sa fie extrem de scump
3. Trebuie paltit tva cand trece vama
4. Garantia se anuleaza.

| taken a răspuns:

Nu cred ca poti sa faci comanda.
Fara transport costa mai putin dar cu tot cu transport oricum nu se merita.Dar nu cred ca-ti trimit ei, cred ca este mai complicata treaba, trebuie sa faca export cum s-ar zice.
Nu stiu cum stau lucrurile.

| hp8510p a răspuns:

Taxele de transport sunt destul de mari pentru electronice si mai ales ca pc-ul este si un pic greu.Mai bine dai comanda din Anglia pentru ca este in U.E si taxele sunt mult mai mici

| varcolaccc a răspuns:

Depinde de unde-l iei.