| RAUL28823883884 a întrebat:

Stie cineva cate slot-uri de ram are acest model, Asus x541uv-go1047t?

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Bineinteles ca e ocupat, cu cei 4...

De aici vrei sa-l iei?

Laptopul e exagerat de slab, pentru acel pret.

Procesoarele cu U in coada (atat la Intel cat si la AMD), sunt gandite pentru portabilitate si consum mic de energie, insa sunt lenese...
La fel cele cu T sau Y in coada.

Rezolutia e de asemenea foarte mica... tot raportat la pret.

In 2500 RON poti gasi laptop cu
8GB din fabrica, (are 2 sloturi, si unul e liber, deci pe viitor poti adauga inca 8)
procesor mult mai puternic,
rezolutie FullHD
si placa video pentru jocuri, GTX1050.
Plus SSD de 256.
BONUS: tastatura iluminata, foarte utila cand stai serile si noptile pe el.

https://www.pcgarage.ro/......-os-black/

Acesta de exemplu

3 răspunsuri:
| RAUL28823883884 explică (pentru NLS):

Si acel slot e ocupat? Daca cumpar 8gb o sa ii pot adauga peste? Sau trebuiesc înlocuiți aia 4 cu care vine din stock?

| RAUL28823883884 explică (pentru NLS):

Mersi mult de tot, dar il am deja, mulțumesc din nou de lămurire!

| NLS a răspuns (pentru RAUL28823883884):

Bineinteles ca e ocupat, cu cei 4...

De aici vrei sa-l iei?

Laptopul e exagerat de slab, pentru acel pret.

Procesoarele cu U in coada (atat la Intel cat si la AMD), sunt gandite pentru portabilitate si consum mic de energie, insa sunt lenese...
La fel cele cu T sau Y in coada.

Rezolutia e de asemenea foarte mica... tot raportat la pret.

In 2500 RON poti gasi laptop cu
8GB din fabrica, (are 2 sloturi, si unul e liber, deci pe viitor poti adauga inca 8)
procesor mult mai puternic,
rezolutie FullHD
si placa video pentru jocuri, GTX1050.
Plus SSD de 256.
BONUS: tastatura iluminata, foarte utila cand stai serile si noptile pe el.

https://www.pcgarage.ro/......-os-black/

Acesta de exemplu