| Anonimul151 a întrebat:

Stie cineva cum as putea sa imi schimb data de nastere din contul google?

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Data nasterii NU se poate schimba!
Se presupune ca ti-ai pus datele corecte la inceput cand ti-ai facut contul (asa cum ti s-a cerut sa declari datele corecte) si cum nu te poti naste de 2 ori, nu ai de ce sa-ti modifici data nasterii.

| BlackPixel a răspuns (pentru Violleta2022):

Gresit.
Se poate schimba. Se presupune ca ai introdus-o gresit.

| BlackPixel a răspuns:

Sigur!
Intră pe https://myaccount.google.com/birthday, schimba și apasă SAVE sau SALVARE.

| BlackPixel a răspuns (pentru BlackPixel):

Scuze:
https://myaccount.google.com/birthday
Asta e link-ul.

| Anonimul151 explică (pentru BlackPixel):

Am incercat dar imi zice ca aceasta setare nu poate fi efectuata din contul meu.Nu stiu din ce cauza nu merge.Dar mersi oricum, sper ca voi rezolva cumva.

| BlackPixel a răspuns (pentru Anonimul151):

O posibilă variantă: daca copntul tău este un subcont sau administrat de o organizație (cum ar fi cont de școală sau de servici), atunci numai administratorul îți poate schimba detaliile contulului.

| Anonimul151 explică (pentru BlackPixel):

Nu e contul de la scoala, este contul personal.

| Anonimul151 explică (pentru BlackPixel):

Sau poate am apasat eu pe supravegherea contului? Sau ceva de genu?

| BlackPixel a răspuns (pentru Anonimul151):

Daca ești mai mic de 13 ani, atunci supervisor-ul (supraveghetorul) setat de tine poate edita varsta.

| Anonimul151 explică (pentru BlackPixel):

Nu sunt mai mic de 13 ani, am aproape 16 ani.Dar imi poti spune in privat cum pot face asta? Poate am activat functia asta din greseala...

| BlackPixel a răspuns (pentru Anonimul151):

Nu pot chiar acum, dar iti voi scrie astazi.
Oricum nu ma mai modificat conturi Google de mult si trebuie sa ma mai uit ce s-a schimbat.

| Anonimul151 explică (pentru BlackPixel):

Ok,mersi.