| bteodora79 a întrebat:

Stie cineva cum pot salva niste poze de pe un site flash?
Mai exact este vorba despre site-ul www.restaurantneda.ro.
As dori sa-mi salvez pe calculator pozele din acest site si nu stiu cum sa fac.
Nu merge cu click dreapta si cu save.
Multumesc.

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Pai tu mie imi spui? Ia vezi, stie Teodora sa faca ce ai zis tu? Daca tot vrei sa te faci util, fa asta pe intelesul celui care a pus intrebarea. Iar poza ta pe care ai dat-o ca exemplu nu face parte din galerie, galerie care e facuta in flash. Pe Teodora acele poze o intereseaza! Asa ca...

14 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Pai normal ca nu merge, ca e flash. Faci "print screen" la pozele pe care la doresti si le salvezi in calculator.

| benny34 a răspuns (pentru K0sti):

Una din cele mai proaste metode, plus ca site-ul nu e flash, si plus ca se poate decompila si iei poza in originalhappy

| bteodora79 explică (pentru K0sti):

Ai dreptatea Kosti.
Nu prea am inteles, am incercat si eu sa fac cum a zis Benny, dar nu am reusit crying.
Pe mine pozele din Galeria foto ma intereseaza.
Alea nu stiu cum sa le salvez in comp.
Multumesc. happy

| bteodora79 explică (pentru K0sti):

Nu merge nici cu print screen!

| K0sti a răspuns (pentru bteodora79):

Cum sa nu mearga? Ia zi ce pasi ai facut?

| bteodora79 explică (pentru K0sti):

Eu am un alt tip de tastatura, nu vad sa aiba tasta Print Screen.
Am intrat in meniul Start, am dat click pe Run, am scris OSK si mi-a aratat tastaura mea si in loc de Print Screen mi-a aratat tasta Num Lock.
Apoi am intrat pe site-ul restuarantului, la poze, am apasat pe Num Lock si apoi m-am dus in Paint, am dat ctrl+v ca sa lipeasca poza, dar degeaba.
Asa am citit pe net ca se face happy

| K0sti a răspuns (pentru bteodora79):

Num Lock e pentru tastatura numerica! Ce inseamna alt tip de tastatura? Foloseste tasta Fn! Fn+Sysrq. Sau nu stiu ce ai acolo. Pune o poza aici cat mai clara cu tastatura!

| bteodora79 explică (pentru K0sti):

Tastatura mea e Logitech Wireless 230

| bteodora79 explică (pentru K0sti):

Ti-am scris fiindca nu stiu cum sa pun poza.
Dar cauta pe google la imagini si o sa o vezi.
Mersi mult.

| K0sti a răspuns (pentru bteodora79):

E na, e si complicat rau. O urci pe un host de poze, pe imageshack, pe imgur, etc. si pui link-ul aici. Incearca "Fn + Home". Desupra butonului de Home mai scrie ceva, ce scrie acolo?

| K0sti a răspuns (pentru K0sti):

Vezi ca tastatura asta vine cu un soft care trebuie instalat si iti multiplica functiile la anumite taste. Ar trebui sa ai un CD cu el. Uite, le poti lua de aici eventual: http://www.logitech.com/......board-k230
Daca mai ai nevoie de ajutor intra la mine pe forum si vorbim direct, ca nu stau sa scriu povesti aici. Imi dai de veste ce ai facut!

| bteodora79 explică (pentru K0sti):

Am incercat asa cum ai zis tu si merge cu Fn + Home.
Multumesc mult.

| K0sti a răspuns (pentru bteodora79):

Cu placere!

| K0sti a răspuns (pentru benny34):

Pai tu mie imi spui? Ia vezi, stie Teodora sa faca ce ai zis tu? Daca tot vrei sa te faci util, fa asta pe intelesul celui care a pus intrebarea. Iar poza ta pe care ai dat-o ca exemplu nu face parte din galerie, galerie care e facuta in flash. Pe Teodora acele poze o intereseaza! Asa ca...

| benny34 a răspuns:

Uita-te in sursa paginii, de ex imaginea asta: http://www.restaurantneda.ro/images/index_02.jpg