| adelimh a întrebat:

Stie cineva cum pot schimba cerneala normala dintr-o imprimanta CISS cu cerneala de sublimare?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cerneala de sublimare este dificila si numai anumite imprimante suporta astfel de cerneala. Poate infunda diuzele. Cele mai bune imprimante pentru acea cerneala sunt cele de la Epson. Te poti adresa unei reprezentate a producatorului (functie de ce ai tu: HP, Cano, Epson, etc) sau la un service de specialitate spunand denumirea si modelul tau. Pentru unele imprimante se poate schimba carul de tiparire. In acel moment (cand schimbi cerneala sau schimbi carul) clar ca ai pierdut garantia (daca o ai)!

| adelimh explică (pentru Salontanul):

Stii cumva daca pentru Canon pixma g1411 e ok?

| Salontanul a răspuns (pentru adelimh):

Nu stiu dar te poti adresa aici: https://www.canon.ro/support/consumer_products/contact_support/
Ce te costa un telefon?