| MUHYUL a întrebat:

Stie cineva cum pot trimite un e-mail?

Răspuns Câştigător
| Razvanp69 a răspuns:

Dai log in la yahoo ->mail->compose(e sus in stanga deaspupra la inbox)->la TO scrii cui vrei sa il trimiti->subject(subiectul mailului)-> jos scrii ce mesaj vrei. dupa dai send si gata.

7 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Simplu.Ai două posibilități.Una cu creere de cont pe unul din furnizorii de servicii de internet, cum ar fi cel mai folosit la noi și anume Yahoo sau Google sau folosind un serviciu gratuit și anume filemail.com.
Dacă ai adresa de messenger, pe yahoo de exemplu nu mai trebui să îți faci alta adresă, deorece ai deja creată o adrsă de email ce are forma: id_de messenger@yahoo.ro/com.
Să luăm de la început și anume trimiterea unui e-mail folosind yahoo, după ce ai creat o adresă de e-mail:
în tutorialul acesta am explicat cum se face:
https://sites.google.com/......yahoo-mail
Deși este un material mai vechi, procedeul este identic și pe noua interfață.
Similar este și pe gmail, doar că diferă interfața.Succes

Elianna
| Elianna a răspuns:

Trebuie sa-ti faci un cont pe google (gmail), yahoo (yahomail) sau hotmail.
Apoi e simplu.

| NGheorghe a răspuns:

Da, si eu stiu!

| Trynda a răspuns:

Intri pe mail, apesi pe "compunere" sau "compose", alegi adresa destinatarului, alegi subiectul, introduci textul si dai Trimitere.

| MUHYUL explică:

Va multumesc tuturor pentru raspunsuri fiecare m-a ajutat daca as fi putut vaş fi dat la toti fundahappy