| nikolettta a întrebat:

Stie cineva cum se face updatarea de la android 2.2 la 2.3 la Vodafone smart 1? Si dupa, cum functioneaza? Ce parere aveti? Si acum am observat ca sacadeaza destul de mult din cauza memoriei mici. Daca ii iau un card de memorie de 16 in loc de cel de 2 pot rezolva aceasta problema?
fundita la cel mai detaliat raspuns
multumesc

Răspuns Câştigător
| Tudor_Daniel_1997 a răspuns:

Daca nu are update oficial. poti instala cyanogenmod 7(adica android 2.3.7) trebuie sa root-ezi tel sa instalezi clockworkmod recovery si sa instalezi cyanogenmod 7 din el. nu iti recomand sa faci asta pentru ca nu o sa fi multumit de performantel telefonului

1 răspuns:
| Gabi05 a răspuns:

Nu poti face update la android, pentru ca nu a aparut si nu va aparea pe un telefon low-end.
Iti sacadeaza 90% de la procesor si 10% de la memorie, daca memoria nu e plina, atunci nu ea e de vina ci procesorul.
Nu ai ce sa rezolvi, fie il arunci la tomberon si iti iei altul fie stai cu el asa.