| Irynel98 a întrebat:

Stie cineva daca pot sa mai fiu partener cu YouTube-ul daca am un drept de autor incalcat? Adica, eu am incercat, si imi arata numai dreptul ala ca nu e in regula...deci stiti cumva daca pot sa il scot sau sa il sterg?

Răspuns Câştigător
| taken a răspuns:

Nu stiu sigur, mi-a spus cineva ca reclamatiile se sterg dupa 6 luni.Am cautat pe Net dar nu am gasit.
Eu am doua reclamatii.Una emisa de Warner Bros si una de Paramount Pictures Corporation, pe 28 si 29 octombrie 2012.
Voi vedea cand se fac 6 luni daca se sterg.Nu mai am dreptul sa pun clipuri mai mari de 15 minute si toate clipurile pe care le pun trebuie sa fie publice.
Am auzit ca la 3 reclamatii contul este inchis.

| Irynel98 explică (pentru taken):

Pai la mine au trecut 6 luni si vad ca nu mai apare dreptul acela, dar scrie: "În prezent, această funcţie nu este disponibilă în ţara dvs." si eu tot nu pot sa devin partener.

| taken a răspuns (pentru Irynel98):

Probabil nu se poate din Romania.
Imi povestea cineva mai demult despre un site(nu stiu ce site), ca poate fi accesat doar de pe teritoriul Statelor Unite.Cu un program a facut nu stiu ce smecherie si il putea accesa. Poate si tu daca ai folosi un astfel de program...
Nu stiu care-i treaba.