| manuelstone a întrebat:

Stie cineva de unde pot comanda componente de telefon? Vreau si link-uri.Cel mai bun raspuns castiga

12 răspunsuri:
| iepurascufundita a răspuns:

Http://www.gsmnet.ro/ (eu de aici imi comand orice accesoriu)

| manuelstone explică (pentru iepurascufundita):

Caut un procesor tegra 4 sau qualcomm snapdragon 800, si nu gasesc... ce am gasit e 300 de dolari...

| manuelstone explică (pentru iepurascufundita):

Frate eu nu vreau telefoane eu vreau procesoare gen:http://www.ebay.com/......1138605490 vrau sa fac un telefon cu componentele mele

| iepurascufundita a răspuns (pentru manuelstone):

Pe acel site poti cauta exact ce vrei ai sus in partea dreapta "cautare"

| manuelstone explică (pentru iepurascufundita):

Frate site-ul asta e pentru telefoane nu componente!

| danutzu96 a răspuns (pentru manuelstone):

Daca nu te superi la ce iti trebuie un procesor dintrala? Vrei sa creezi ceva cu acel procesor?

| manuelstone explică (pentru danutzu96):

Vreau sa incep un proiect cu inca cineva si vreau sa vad cat ma ajunge.Pe scurt vreau sa fac un telefon nemaivazut si dupa vreau sa gasesc un finantator...

| tankiiiiiiiiii a răspuns:

OLX.ro

| danutzu96 a răspuns:

Nu o sa gasesti din pacate in Romania asa ceva. Cel mai usor cauta un telefon cu procesoarele alea si dezlipeste-l de pe placa de baza (daca vrei sa faci un telefon cred ca ai si scule performane ).

| manuelstone explică (pentru danutzu96):

Sa cumpar telefonul si sa scot procesorul de pe placa de baza ma ajunge peste 10 milione si asta e doar un proiect, imi mai trebuie si alte piese. si nu vreau sa comand din Romania vreau din afara

| danutzu96 a răspuns (pentru manuelstone):

Http://www.aliexpress.com/......62923.html
Asta ar fi cel mai ieftin telefon cu acel procesor... Nu gasesc procesorul ala pe alt site in afara de ebay la pretul de 350 de dolari.