| Razvantra a întrebat:

Stie cineva unde pot repara ieftin un monitor Samsung in Bucuresti? Monitorul e spart si i se duce incet luminozitatea pana nu se mai vede nimic.

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Nu se repara 'monitorul' ci doar se inlocuieste, specialistii astia electronisti care abunda in anunturi pe net sunt de obicei niste terche berchea care lipsesc cu o lampa niste benzi LED in spatele unui display, pentru asta percep niste sume imense pentru 30-40 minute de manopera unii cer 500-600 de lei si nici asa nu fac treaba buna, din lacomie unii schimba doar cateva leduri sau cateva benzi si nu pe toate...
Ca sa iti schimbe cineva un display ai nevoie de un display nou, la tv-uri de exemplu scumpe sau in range-ul a pana in 5000 de lei, nimeni nu schimba un display spart pentru ca acesta costa cat tv-ul in sine aproximativ, mai rentabil fiind cumpararea unui tv nou.
Ai zis de monitor probabil de PC, dar principiul ramane cam acelasi, cumperi altul

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

In ce zona locuiesti in Braila? De curiozitate, nu ma intereseaza monitorul.

| Skarr a răspuns:

Avand in vedere ca probabil nu e nu stiu ce monitor de 1000 euro.
Cred ca mai bine cumperi altul