| Fury a întrebat:

Stiti ca anul trecut, parca, aia de la RDS au dat celor care aveau tel, internet si tv de la RDS un telefon Digi.Mobil. Parca stiam ca vine cu niste minute/mesaje pe care le putem folosi in retelele RDS/Digi. Stie careva cate minute/mesaje sunt? Si cum pot afla cate min/msj mai am si de asemenea si costul suplimentar?
Multumesc

3 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Minutele de la digi mobil sunt cele de la telefonia fixa, practic vorbesti de pe aceleasi minute indiferent ca suni de pe fix sau de pe mobil. Minutele alea incluse depind de ce abonament ai, dar abonamentul minim avea parca 500 de minute in retea si se dublau de la urmatorul pachet tarifar. Am intrat putin pe site la ei si am vazut niste chestii cum ca ar fi acum minute neliminate, desi nu se intelege mare lucru din site-ul ala si nu pot garanta ca e chiar asa.
Pentru cealalta intrebare trimite un sms gol la 700.

| Laue a răspuns:

Fara numar (parca il aud deja pe Guta straight face ). Pe Digi nu sunt minute incluse, insa in reteaua Digi (fix si mobil) vorbesti cu 0c / min iar in afara retelei 5c / min. La mesaje nu ma bag, dar cred ca e la fel.

| ovidasmihai a răspuns:

La Digi si RDS ai urmatoarea oferta:
- platesti net-ul in valoare de 8 euro
- telefonul fix + mobil este gratis
- cablu este 4 euro
- net mobil 10 lei
La Digi Mobil + fix ai aceleasi minute in reteau RDS + Romtelecom, iar in celelalte retele fixe sau moblie se plateste 5 centi/minut.
Uita-te pe contractul pe care l-ai facut ca scrie ce tip de abonamenta cu minute incluse si ce abonament TV ai(social, baza, extins).
Sunt foarte multumit de RDS + RCS.Am multe minute in RDS si peste 60 de canale TV. Nu cred ca mai are cineva asa de multe minute pe fix si asa de multe canale TV.
Sa ma crezi pe cuvant. Sunt din RM Vl.