| Alexzxc a întrebat:

Salut, am facut un abonament la Digi cu 5 euro (nelimitat national, nelimitat internet etc.)
Problema este ca deasupra semnalului imi apare "R" (cel mai probabil de la "Roaming") si mi-a bagat 0.22 centi la 22 de minute vorbite national (nu international) pe Vodafone.
Iar internetul pe cartela nu-l pot folosi daca nu activez roaming-ul.
Stie cineva care ar putea fi problema?
Nu am avut timp sa ma duc la sediu. daca imi puteti lasa chiar si un numar de telefon, ar fi perfect.
Am incercat sa caut si alte retele, pentru ca la cea actuala imi apare "Digi.MobilR" si m-am gandit ca poate gasesc doar "Digi.Mobil", fara "R" de la roaming. Nu gasesc decat Vodafone, Orange, cosmote si 22606 care nu stiu ce este. Oricum, ma pot conecta doar la "Digi.MobilR"
Ma poate ajuta cineva, va rog? Evident, dau si funda...

Răspuns Câştigător
| Carjoi_Cata_1989 a răspuns:

Salut Valentin, legat de problema ta. Poti primi ajutor ori din partea celor de la Digi ori daca intri pe site-ul: http://www.rcs-rds.ro/......rnet-mobil

Aici trebuie sa selectezi modelul telefonului, daca nu-l gasesti in lista selecteaza primul model si incearca sa te orientezi dupa pozele care sunt postate. De obicei la telefoanele cu Androi meniul este similar.