| vintagegreen a întrebat:

Stiti cu ce font trebuie sa scriu in Word daca vreau sa fie scrisul de mana? Am incercat cu Lucinda caligraphy, dar nu are unele diacritice. Alte sugestii aveti? Si sa aiba si diacritice?

Răspuns Câştigător
| Lyss . a răspuns:

Hei,
Intri pe www.dafont.com si-ti descarci ce fonturi vrei. Le dezarhivezi daca sunt arhivate si le copiezi in Control Panel -> Fonts.
Apoi le gasesti in Word.
Bafta!

8 răspunsuri:
| allleeeee a răspuns:

Eu stiam de Script.

| SRJ a răspuns:

Www.dafont.com iti alegi ce font vrei tu si o sa scrie Wordul asa frumos, ca pe vreamea lui IL Caragiale.

| Zzzo a răspuns:

Incearca script marimea mai mare :P
Incearca si asta:

http://cscara.com/program-pentru-scris-3d.html

Sau scrisuri faine:X

Garmond premr pro;
Hobo std;
kOSUKA gothic pro H;
Lucida Sans;
Mary Jane Gilardino;
Minion Pro cond;
Monotype corsiva.

Funda?:X

| Crystal1807 a răspuns:

Segoe script

| Messyhair a răspuns:

Bradley Hand ITC
sau
Monotype Corsiva
sau
Script MT Bold

Cam astea sunt font-urile cu scris de mana.Incearca-le si vezi cu care merge.

| Alexstrasza a răspuns:

Scrisurile de mana nu au diacritice, poti sa le faci normal si apoi sa le completezi dupa ce le scoti la imprimanta cu pixul tongue eu asa am facut si nici nu se observa modificarea big grin

| abhorrer a răspuns:

Pentru ca ne ocupam cu invitatii si folosim des aceste fonturi va recomand fontul "Respective" are si diacritice.

| Anixx a răspuns:

Monotype corsiva! Seamana destul de mult:X

thumbs up

Fundita!:X:X=p~