| AnneK a întrebat:

Stiti cum pot sa imi fac web-ul sa mearga pe Skype? Pe Omegle, de exemplu, merge perfect, dar pe Skype nu detecteaza web-ul. Am XP, si web-ul este extern.

Răspuns Câştigător
| DDCC a răspuns:

Nu găsesc ce mă interesează...
Prima dată mută mufa de la webcam în alte porturi USB.
Apoi.
Click pe Start -> Run -> scrii mmc devmgmt.msc dai enter, se deschide o fereastră, vezi dacă ai vreun semn de interogare pe acolo. Mergi al Imaging Devices, dublu click pe el, click dreapta pe camera web (dacă ai vreun dispozitiv pe acolo, chiar dacă e marcat cu semnul interogării) -> Properties mergi la Details, alegi Hardware ID din listă și copiezi primul cod de acolo.
Dai lipire la acel cod aici http://devid.info/ro/ şi descarci driverul pentru Windows Xp.
Dacă ai vreun CD cu drivere de la webcam atunci foloseşte-l.

Dacă nu ai niciun CD şi nu merge nici metoda cu Hardware ID-ul atunci foloseşte Drp.su vezi http://www.tpu.ro/......-si-pci_1/

Mai este opţiunea de a dezinstala driverul pentru camera web tot din Device Manager, click dreapta pe cameră -> Uninstall.

6 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Pai daca nu sti Bankousli_Aisha_200 de ce mai comentezi? laughing

sa revenim incerca sa dai restart la pc apoi incerca sa il scoti si sa il bagi iar, si daca nici asa nu merge incerca sa intrebi pe cineva de la net poate e de la conexiune.
Bafta

| DDCC a răspuns:

Salut!
Ai verificat setările Skype-ului, nu?
La Tools (Unelte)-> Options (Opţiuni) ->Video settings (Setări video) http://www.shape.ag/en/faq/sections/webcamera_iphone_images/skype.PNG
Pe Yahoo Messenger ai probleme cu webcamul?
Ce model este?

| AnneK explică (pentru DDCC):

Am verificat si imi spune ca nu detecteaza web-ul. Nu, nici pe Yhoo Messenger nu merge.
Este un Serioux SmartCam3200UM.

| DDCC a răspuns (pentru AnneK):

Nu găsesc ce mă interesează...
Prima dată mută mufa de la webcam în alte porturi USB.
Apoi.
Click pe Start -> Run -> scrii mmc devmgmt.msc dai enter, se deschide o fereastră, vezi dacă ai vreun semn de interogare pe acolo. Mergi al Imaging Devices, dublu click pe el, click dreapta pe camera web (dacă ai vreun dispozitiv pe acolo, chiar dacă e marcat cu semnul interogării) -> Properties mergi la Details, alegi Hardware ID din listă și copiezi primul cod de acolo.
Dai lipire la acel cod aici http://devid.info/ro/ şi descarci driverul pentru Windows Xp.
Dacă ai vreun CD cu drivere de la webcam atunci foloseşte-l.

Dacă nu ai niciun CD şi nu merge nici metoda cu Hardware ID-ul atunci foloseşte Drp.su vezi http://www.tpu.ro/......-si-pci_1/

Mai este opţiunea de a dezinstala driverul pentru camera web tot din Device Manager, click dreapta pe cameră -> Uninstall.

| Bankousli_Aisha_2000 a răspuns:

Eu nu stiu sad

| Bankousli_Aisha_2000 a răspuns:

Din pacate eu nu stiu sad

| Ionut_Daniel_1992_f6ux a răspuns:

Si eu vr sa stiu pe ce dau ca sa ma vad pe omegle cu camera! Ajutor! Dau funda!