| szmotovio a întrebat:

Stiti cumva daca cei de la depozitul de calculatoare ma pot ajuta sa mi instaleze un windows 7 pe un laptop? si daca da, cam ca ma costa

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu mi-am instalat Windows 7 by myself, cei de la magazin au facut-o. Incearca sa-ti faci o configuratie de calculator, in care sa adaugi si Windows7 si spune sa ti-o trimita pe mail. Ar trebui sa scrie sau nu daca instalarea sistemului de operare este gratuita. Daca nu, cumpara din magazin DVD-ul, deschide calculatorul, deschide CD-tray-ul, inchide-l, restarteaza calculatorul de la buton si urmeaza instructiunile. Fii sigura daca ti-ai salvat datele de pe C: pe alt dispozitiv de stocare, chiar si cealalta partitie a calculatorului. In set-up-ul de la Windows 7, click pe C: si click Format. Are you sure, Yes, selecteaza C: pentru instalarea sistemului de operare si asteapta. Sistem de operare instalat! Weeee! Sper ca am fost de folos

2 răspunsuri:
| alexmircescu13 a răspuns:

Din cate stiu, la firmele mari nu se complica nimeni sa-ti instaleze soft fara licenta. Daca ai Windows cu licenta, e ok. Mai bine apelezi la un cunoscut care se pricepe si a mai facut instalare de windows. Iar daca nu ai vreun cunoscut sa-ti instaleze moca apeleaza la un service, nun ar trebui sa-ti ceara mai mult de 50 de lei, decat daca e vreun fomist.

Răspuns utilizator avertizat