| rockystar2012 a întrebat:

Stiti vreun antivirus sa-mi dati si mie de cateva luni bune nu am antivirus ai am descarcat hack-uri cu virusi muzica poze...si n-am antivirus sugestii?sad si cand incerc...sa intru intr-o apilcatie gen mess sau metin sau google chrome imi da dont send si trebui sa reinstallez iar why? De ce?sad si antivirus v rog :X

Răspuns Câştigător
| alexmircescu13 a răspuns:

Intai descarca MBAM (Malwarebyte's AntiMalware) si fa o scanare completa. Dupa aceea ar fi de dorit sa rulezi si DrWeb Cureit, apoi instaleaza Avast! free, eu l-am instalat din decembrie si inca nu am nici un fel de probleme legate de virusi. Dupa instalarea Avast! programeaza o scanare la repornire si lasa-l sa o faca. Daca gaseste fisiere infectate, alege optiunea de stergere, e mai sigur. Succes!

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti sa-ti instalezi un program antivirus gratuit, pe care il completezi cu doua alte programe gratuite, un antimalware si un firevall. Eu am Avira AntiVir Personal, MalwareBytes' Anti-Malware si Comodo Firewall si n-am nici un fel de probleme. Dupa ce le-ai instalat actualizeaza MalwareBytes' Anti-Malware si da o scanare profunda si sterge ce a gasit. Succes si numai bine!

| Mariusssss a răspuns:

Eset smart Security este cel mai bun antivirus. Nu incetineste sistemul de operare e folosit de peste un miliard de oameni si-si face foarte bine treaba. Descarca un trial apoi cauta pe goole densu blog pentru a lua de acolo useri si parola ce sunt valabile mereu. Adoca odata la 3 luni antivirusul iti arata ca e out of date, intrii pe site iei parola si tot asa.
Nota-nu instala mai multe programe antivirus in acelasi timp. Iti vor face calculatorul zob. Antivirusii distribuiti pe net absolut gratuit sunt varza!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Eu zic că sfatul lui Alex Mircescu e cel mai bun. Eu am avast! de trei ani şi sunt foarte mulţumită, nu am avut nici un fel de problemă. O dată pe lună dau o scanare minuţioasă aşa, pentru orice eventualitate, dar programul anunţă instantaneu când are loc o infectare şi poţi pe loc să ştergi virusul sau calul troian sau ce-o mai fi. Părerea mea e să instalezi direct avast! apoi să dai o scanare şi gata, fără MBAM şi DrWeb.
Te invit pe http://lecturirecenzate.ro/