| anonim_4396 a întrebat:

Stitiu cumva, sa zicem de exemplu cumpar o placa video nou din magazin, si imi ofera si cd-ul/dvd-ul cu drivere. Acum vine intrebarea la componentele noi (placi video, de sunet, de baza, etc.) pe cd-ul/dvd-ul cu drivere sunt driverele valabile pentru xp / vista / 7, sau la cele recent lansate sunt doar pentru vista si 7?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

S-ar putea ca CD/DVD-ul insotitor sa fie vechi si sa n-aiba drivere pentru Windows 7. Uneori merg cele de la Vista. Alteori cauta de pe siteul placii. Exemplu: gForce, Asus, etc.

1 răspuns:
| Reek54 a răspuns:

Pentru toate.