| anonimulll12345 a întrebat:

Stiu ca suna ciudat, dar cum accesez pagina de pornire yahoo pentru a crea un cont nou INCAT in prima pagina sa pot adauga numarul de telefon si sa selectez ce prefix vreau? Cand incerc sa accesez pagina pe prima pagina imi cere doar numele parola data nasterii iar cand trece la a 2-a pagina imi intra automat prefixul de la tara unde ma aflu neputand schimba, dar eu is in alta tara si numarul de telefon mi-e de Romania ce face sa nu functioneze.

1 răspuns:
| Lioana a răspuns:

Poti crea cont Yahoo cu numar de Romania doar din Romania. Daca vrei sa creezi contul din alta tara va trebui sa achizitionezi un numar local pentru asta.
Eventual roaga pe cineva de incredere din Romania sa-ti creeze contul cu numarul tau.