| blizzard21 a întrebat:

Sunt abonat Telekom de vreo 3 ani..pana acum am avut modemul SmartAX MT882, iar acum am facut rost de un modem Huawei HG655b.dar nu reusesc sa il instalez..am cautat pe net tot felul de tutoriale.dar nu a mers nici unul! modemul a fost folosit de altcineva pana acuma! ma poate ajuta cineva sa il instalez/configurez?

Răspuns Câştigător
| ro74florin a răspuns:

Eu am modelul Huawei HG655b,nu trebuie configurat modemul.il instalezi, deschizi netul (internet explorer) si introduci adresa aplicatiei web de configurare( acesta este http://192.168.1.1),introduci admin la utilizator si la parola, alegi BASIC-WAN, apoi la username si la password introduci numele utilizatorului si parola aflata in contractul tau cu T...si click pe submin...si gata.astepti pentru stabilirea conexiuni(poate dura 1-3 minute)

1 răspuns: