| SSScr a întrebat:

Cum fac retea wifi cu modemul HUAWEI SmartAX MT882?

4 răspunsuri:
| alexmircescu13 a răspuns:

Pentru setarile modemului (de fapt e si router wireless) vezi aici http://www.inpc.ro/erori-clicknet-dialup/huawei/294-configurare-mt882
Pentru conectare cu alt router vezi aici http://blog.nisi.ro/......-clicknet/

| alexmircescu13 a răspuns:

Revin cu o completare: daca vrei sa faci o retea wifi, evident ca toate terminalele (PC, laptop, tableta, smartphone etc) trebuie sa aiba receptor wifi (wlan). In principiu, daca routerul e configurat corect, terminalul trebuie sa-l recunoasca si sa se conecteze la internet prin intermediul lui. Asta pentru conectarea mai multor terminale la internet prin intermediul unui singur router. Daca insa vrei sa faci retea locala trebuie sa pui calculatoarele in acelasi workgroup, astfel se vor vedea intre ele, si sa pui sharing la folderele sau partitiile care vrei sa se vada in retea. Succes!

| SSScr explică:

Alex dai add la alex.style7