| ability a întrebat:

Sunt din Republica Moldova si la toamna vreau sa invat la un colegiu legat de informatica din Iasi. am media 9 si as dori propunerile voastre la ce colegiu as putea intra.
P.S locuri fara plata de scolarizare cu bursa (CB)
mersi dau funda!

2 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Poti sa incerci sa intrebi (la oricare colegiu ti se pare mai aproape de locul de cazare, de distractie, etc) daca sunt locuri (sau cum se procedeaza) pentru elevii din r. moldova.

Erau niste smecherii, fara taxa si niste ajutoare parca.

Doar intreaba.

| fetitacreionas a răspuns:

Nu cred ca are legatura, dar gandeste-te la Liceul Academiei de Stiinte, informatica este unul dintre obiectele principale, la olimpiadele republicane liceul a luat 7 locuri, iar la balcaniada (olimpiada internationala) medalie de bronz. Studiile sunt absolut gratuite, daca vrei informatii liceu.asm.md