| andreik09 a întrebat:

Sunt din Republica Moldova, sunt clasa a 9, si doream sa intreb. La ce colegiu din Republica Moldova pot invata ca sa devin avocat(dreptul). As dori sa fac si universitatea insa as dori enorm să-mi pun bazele mai intâi la colegiu... Mersi pentru raspuns. Dau funda...

Răspuns Câştigător
| DavidoffUser a răspuns:

Ca sa devii avocat, trebuie sa ai cunostinte impecabile de gramatica limbii romane pe care nu o inveti la liceu.La liceu faci literatura.Deci trebuie sa faci pregatire cu un profesor la gramatica limbii romane/ruse.
Avocat la propriu devii dupa ce termini o universitate(facultate) de drept unde poti sa dai examen de admitere sau nu.
La facultatea de drept inveti DREPT(lege).
Baza despre care zici tu consta in gramatica limbii romane /ruse.

1 răspuns: