| FreakyLP1997 a întrebat:

SURSA PENTRU PC,

sistemul meu :i5 3570k, gtx 750ti, 4 gb rami, placa de baza
h61m-ds2.
sursa http://www.pcgarage.ro/surse/seasonic/s12g-450-450w/ este buna pentru sitemul meu? acum am o sursa de 450w si face zgomot. eu cred ca e din cauza ca e prea mica, sau ca nu e silnetionasa. vrea o sursa pentru sistemul meu, sa nu faca zgomot deloc. din cate scrie la detalii asta e ultra silentioasa.

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Este destul de buna sursa, dar pentru configuratia aceea, una de 550-600 W ar fi altceva.

1 răspuns:
| sltlp a răspuns:

Da, e ultraslilentioasa si o sa faca fata sistemului tau cu brio(actualul tau sistem consuma undeva la 200W).
2. Decizie mai prosta cu procesorul ala si cu placa de baza nu cred ca puteai sa iei, dar asa se intampla probabil la sisteme gata asamblate?(nu stiu ce ai cumparat tu initial).