| N1m3n1 a întrebat:

Tabletele sau Ipad-ul cum se conecteaza la internet?
Am citit despre tableta ca te poti conecta si in metrou la ea.
Are propriul internet sau se conecteaza la satelit, care este modul de conectare la internet?

Răspuns Câştigător
| iloveusa a răspuns:

Pai daca ai 3G te poti conecta oriunde, chair si in masina. Daca nu oriunde exista wii fi(wireless) te poti conecta.de ex: la mall,la aeroport,la restaurant/hotel(aici e posibil sa fie cu plata),sau chiar si acasa, daca ai un router(incearca la romtelecom, au ei oferta de router)

2 răspunsuri:
| eucumine010 a răspuns:

Prin puncte de acces wireless (Internet Wireless) sau prin 3g cu o cartela de telefon cu internet activat pe ea. Probabil si prin cablu (Tethering). Nu se conecteaza la nici un satelit. Ipad-ul e tot o tableta.

| JustCosmin a răspuns:

Tabletele si Ipad-urile se conecteaza la internet prin 3G sau WI-FI. 3G este cu plata in functie de trafic, iar WI-FI este gratuit in locurile in care ai semnal.