| IIIx333III a întrebat:

Tata mi-a luat calculator[ cu banii mei, dar macar a aprobat]. Asa ca trebuie sa ma revansez si eu. SI stiu si cum. Ii voi instala pe calculatorul meu jocul Call Of Duty Black Ops. Pentru ca unde a incercat sa il instaleze, cerea un sistem mai performant. Eu am un Intel Core I3, Placa de baza MSI, placa video Nvidia8400 Gs...si sunt sigura ca o sa mearga. Dar nu vreau sa stie. Si dupa cate am auzit, se instaleaza greu. Asa ca ma puteti ajuta cu o lista cu pasii pe care trebuie sa ii urmez ca sa instalez jocul? Dau funda la cel mai detaliat raspuns.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Odata ce descarci jocul apesi iconita respectiva apoi dai next pana incepe sa se instaleze si la sfarsit apesi Terminate si gata.

Răspuns utilizator avertizat
| saddasdasdad a răspuns:

Ce naiba ca nu e nimic greu dai si tu niste nexturi si gata

| Donn4All a răspuns:

Pentru cei are au jocul original, faceti urmatorii pasi pentru a scapa de lag / sutter:

1. Restart STEAM
2. In STEAM, aveti Call of Duty: Black Ops si Call of Duty: Black Ops Multiplayer.

Pentru ambele se parcurg urmatorii pasi:

Se da click dreapta -> Properties [si se deschide fereastra din atasament]. Va duceti la tab-ul si acolo apasati si apoi

3. Deschideti fisierul config_mp.cfg, se afla in Steam\steamappscommon\call of duty black ops\players, recomand sa deschideti cu WordPad NU cu NOTEPAD si modificati urmatorii parametrii:

seta rate trebuie sa fie 20000 [doua zeci de mii]
seta snaps trebuie sa fie 30
seta cg_predictItems trebuie sa fie 0
seta cl_maxpackets trebuie sa fie 80
seta cl_packetdup trebuie sa fie 0
com_maxfps sa fie 120
Spersa te ajute sa scapi de lag care iti face pc sa mearga foarte greu. Instalarea o faci u ca nu e asa de complicata. Bafta!

| maxbrechler a răspuns:

Bagi DVD in PC o sa-ti apara autoplay si alegi run setup daca nu iti apare te duci in Computer si ai acolo DVD-u si dai click pe el si o sa-ti apara setup-u. Dupa asta urmezi pasii de pe ecran.