| Lorena6879 a întrebat:

Telefonul Huawei p40 lite e este waterproof?

7 răspunsuri:
| RxTx a răspuns:

OPINIA MEA : Este o prostie de telefon a
Nu poti sa il bagi in apă
Se strica sigur
Eu am spart 3 telefoane din astea pana cand mi-am dat seama ca are touchscreen-ul mult mai sensibil de cât la Samsung

De ultimile doua nu am apucat sa ma bucur ca l-am bagat ca pe Samsung in buzunarul din față de la pantaloni
Și țac pac sa crăpat la jumătate când m-am așezat la volan

A doua zi am cumpărat altul identic nou nouț l-am bagat la o ora dupa ce l-am cumpărat in buzunarul din față de la pantaloni si s-a spart la jumătate

Înafara de asta nu merg instalate aplicațiile de la google
Google maps
Google earth
Si multe multe aplicații

Nici macar google play asta care vine pe toate telefoanele Samsung nu este pe telefonul acela si trebuie sa te chinui ca si cand ai fura aplicațiile
Instalezi nu stiu ce ca sa te duca intr-o pagina care seamănă cu un fel tor

ent
Downlodez aplicația ai sentimentul ca esri la furat pe tor

ent
Iti da sentimentul ca a bagat alt cineva pentru tine cartea de credit furată
Si până la urmă instalezi
Dar nu toate aplicațiile si pornesc

Si esti foarte foarte dezamăgit ca nu merg toate aplicațiile

Sau la unele nu merg anumite funcții cum ar fi GPS-ul

Pe mine ma dezamăgit total

Iar camera sia de 48MP extraordinar de dezamăgitoare daca ai avut Samsung A12 înainte

Pe mine ma prostit un mare director de la o firma dinasta de telefonie GSM cu care sunt eu prieten
El s tot insistat sa imi iau telefonul acesta ca e bun
Dar m-am convins trebuie sa muncești sa te chinui ca sa faci cate ceva pe el

Iar pozele le face cu zgomot pixerizate

Nici auto zoom-ul nu il face corect teebuie sa muncești o grămadă până când poti citi un scris de pe un circuit integrat smd
Uln2003. Sau alte circuite integrate smd
Nu focalizează bine

Degeaba are el o grămadă de camere cand focalizează complet aiurea si se mai si lupta cu tine daca cumva tu ca utilizator ai reușit sa il focalizezi manual el se va defocaliza ca si cand ia uite ce deștept sunt eu am găsit o focalizare mai buna de cat cea aleasă de tine

Asa ca ma dezamageste total

Eu doar pentru ca sa il folosesc in loc de microscop lupă le cumpărăm

Ar trebui sa existe undeva unde sa le pot duce așa sparte să îmi dea banii inapoi pe ele plus o mica despagubire pentru ca mi-a stricat zile din viață pierdut carma si starea de spirit si ma deprimat

| MISLO a răspuns (pentru RxTx):

Bro, cred ca ți-ai luat telefoane false de undeva. Am Huawei p40 si este ok

| SelenaTpu a răspuns:

Nu

| Lorena6879 explică (pentru SelenaTpu):

L-am scapat in apă si merge încă perfect. Nu am protecții anti apă au trecut 3 zile si merge perfect

| SelenaTpu a răspuns (pentru Lorena6879):

Ei pe specificațiile de pe gsmarena nu zic. Acum acele ip67, 68 sunt în ideea de 30 minute la o expunere îndelungată.
Acum ca l-ai scaoat în chiuveta și l-ai scos imediat, nu cred ca trebuie sa îl afecteze. Cam toate ar trebui sa aibă un minim de decență în rezistență la, apă și praf

| Lorena6879 explică (pentru SelenaTpu):

L am scapat in vana si l am scos imediat

| AiEnmaa a răspuns:

Nu este, si de pe site-ul producatorului reiese ca nu este rezistent nici la "splash"-uri. Adica nici la stropiri nu este rezistent happy