| gєσяgιαηα a întrebat:

Știe cineva cum îmi pot face setările pentru internet la telefon (Samsung Galaxy Fame. GT-S6819P)?

9 răspunsuri:
| Gabi19971983 a răspuns:

Ce cartela ai?(cosmote, Orange, Vodafone)?

| gєσяgιαηα explică (pentru Gabi19971983):

Orange

| Gabi19971983 a răspuns (pentru gєσяgιαηα):

Http://www.orange.ro/setari-telefoane/
Introdu acolo numarul si ti le va trimite prin sms cei de la Orange.

Succes. Funda?

| gєσяgιαηα explică (pentru Gabi19971983):

Acolo am încercat și eu prima dată. Doar că nu se găsește modelul ăsta de telefon.

| vasilev a răspuns (pentru gєσяgιαηα):

Setari Manuale:

Apasati [Meniu] si selectati [Setari].
In sectiunea [Wireless si retea] selectati [Mai multe setari].
Selectati [Retele mobile] > [Nume puncte de acces].
Apasati tasta Meniu si selectati [APN nou] apoi introduceti urmatoarele valori:
[Nume]: Orange Internet
[APN]: net
[MCC]: 256
[MNC]: 10
[Tip APN]: default, supl
Pentru activare, atingeti cercul din dreapta profilului Orange Internet pe care tocmai l-ati creat.
Reveniti in meniul principal apasand tasta [Acasa].
Apasati [Meniu] si selectati [Salvare].
Selectati [Browser] si apasati [Meniu] > [Setari].
Selectati [General] > [Setare pagina principala].
Alegeti optiunea [Alte] si introduceti m.orange.ro si selectati OK.

Noile setari sunt salvate si activate.

| Andreeeeeaxd a răspuns:

Intra la setari - mai multe setari - retele mobile - nume puncte acces si de acolo selectezi tu ce fel de acces la internet este

| gєσяgιαηα explică (pentru Andreeeeeaxd):

Am wireless. thinking Si nu-mi merge, imi trebuie setarile straight face