| anonim_4396 a întrebat:

Știe cineva dacă pot adăuga eu funcții tastelor de funcție de pe tastatură? Am nevoie ca o tasta dintre ele să aibă funcția de a porni și opri camera.

Răspuns Câştigător
| Algo098 a răspuns:

E posibil. De exemplu, daca folosim un script AutoHotKey, e suficient sa scriem numele tastei functionale de exemplu F1 urmat de 2 puncte si inca 2 puncte si mai apoi intre aceasta linie si comanda return, putem insera o actiune. In functie de softul camerei se pot introduce comenzi care sa porneasca sau sa opreasca camera. Trebuie sa mai fie si alte variante asemanatoare, dar in general raspunsul e afirmativ: da, se pot adauga functii tastelor functionale.