| anonim_4396 a întrebat:

Știe cineva o placă video mai bună decât asta: NVIDIA GeForce 210? (s-au chiar aceași placă video.)

eu am: NVIDIA GeForce 7100 GS, și am probleme cu ea.
ex: Blue Screen Of Death (BSOD), ecranul se face Negru și scrie: No Video Input! vă rog ajutațimă.

3 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

210 e praf, 7100 GS e piesa de muzeu. Cu maxim 150 RON gasesti SH placi care sterg pe jos cu rahaturile astea, gen HD 4770 sau GT 9600, posibil si mai rapide/mai noi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mi se pare foarte amuzant faptul ca am avut aceleasi placi :)) 7100 o cedat pana la urma acum mult timp. Am inlocuit-o cu doua 210 care nu mi-a placut cum ruleaza, prea slabe. Am inlocuit apoi cu o GT 610 care tine pasul cat de cat cu cerintele mele.
Se putea si mai bine, dar numai asta am gasit la un pret mic.
Recomand asta: http://www.emag.ro/......DDS4QBBBM/
La mana a doua gasesti si la jumatate de pret sau chiar mai putin.
Oricum, sunt multe placi video mai bune si la preturi mai mici.
Recomand sa nu folosesti 210 daca esti gamer.

| alexpahar a răspuns:

Nvidia 980Ti GTX