| riciu13 a întrebat:

Tinerilor am nevoie de un raspuns.
Cam cati rami are un calculator obisnuit?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de anul de cumpărare. Daca îl ai din 2008+ te poți aștepta la 1 GB - 2GB, chiar și 3GB în funcție de prețul cu care a fost cumpărat.
Daca doriți sa aflați de cați GB de memorie RAM dispune sistemul dumneavoastră și folosiți sistemul de operare Windows, puteți face click dreapta pe icoana " My Computer " de pe Desktop și sa selectați " Properties" ( "Propietati" dacă îl aveți versiunea în lb. romana). Vi se va deschide o fereastra în care veți găsi câteva specificați despre calculatorul dmv, printre care veți găsi si capacitatea memoriei RAM.

2 răspunsuri:
| trolololo a răspuns:

Cat de tine buzunarul.
In medie cam 2-4GB.

| Andrei_Gocan_1991 a răspuns:

2 gb ram