| anonim_4396 a întrebat:

Toți prieteni mei folosesc WhatsApp Messenger, aș vrea și eu să-l folosesc dar nu știu cum fucționează. Trebuie internet? Mesaje?

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da trebuie internet. Dar daca ai internet de ce sa nu foloseti Viber? Are si messenger si telefonie. Poate trec si prietenii tai pe asemenea soft si vor vedea ca este mai avantajos.

| mihai69 a răspuns:

Ai nevoie de internet să poți folosi whatsapp.
Poți vorbi (ca la telefon, doar că prin internet, nu din creditul cartelei sau abonamentului), trimite mesaje (la fel ca pe Y! mess), poze sau alte fișiere.
După un an de utilizare gratuită, va trebui să plătești 1 € pe an (cred) pentru a-l putea folosi în continuare.

| LTAA a răspuns:

Este un soi de Yahoo! Messenger. Acesta are nevoie de Internet.

| Alicezzz a răspuns:

Daca ai telefon smart, intri la magazin play si descarci aplicatiile, ai nevoie de net pe tel ca sa le poti descarca si sa le poti folosi. Pe whatsapp trimiti mesaje gratis un fel ce chat, poze si inregistrezi mesaje vocale pe care le poti trimite, iar pe messenger este un fel de extensie a facebook, la fel vb, poze si poti suna si vb daca si persoana cu care vb are app in tel si are net.

| xIndifferent a răspuns:

Salut, da îți trebuie internet pe telefon, telefonul tau trebuie să fie dotat cu "android", intri pe "Magazin Play" sau ce are telefonul tau", descarci whats app si acolo să poți avea prieteni trebuie să ai numarul lor de telefon, de altfel, cine utilizeaza aceasta aplicatie din lista de contacte ii vei avea acolo la prieteni, este usor de folosit, bafta!
Daca mai ai alte intrebari imi poti da un mesaj, funda?