| catalin_rizea a întrebat:

Toate informatiile de pe Facebook vor fi sterse daca sterg aplicatia si contul? Informatiile vor ramane pe alte device-uri?

3 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Poti descarca o copie inainte dar dupa ce o sa stergi contul si aplicatia nu mai ai cum.

| Ora de net a răspuns:

Salut,

Dacă ștergi doar aplicația, informațiile de pe Facebook nu vor fi șterse.

Ștergerea contului va duce la ștergerea profilului tău de pe Facebook și a informațiilor care îți aparțin, cu excepția celor care se află stocate și pe alte profiluri, cum ar fi, de exemplu, conversațiile pe care le-ai avut pe Messenger. Aceste mesaje pot fi în continuare vizibile pentru persoanele cu care ai vorbit, de pe conturile lor.

După ștergere, contul tău va fi deconectat de pe toate dispozitivele. Vor rămâne pe alte dispozitive doar informațiile care au fost salvate local. Vei avea acces la informații online din contul tău doar dacă dai recuperare cont în termen de 30 de zile de la ștergere.

În cazul în care are și altcineva acces la contul tău de Facebook, ai posibilitatea să te deconectezi de pe toate dispozitivele și fără să ștergi contul. Schimbându-ți parola înainte de a te deconecta, blochezi accesul persoanei respective la contul tău. Poți să te reconectezi doar cu noua parolă.

Deconectarea de la toate dispozitivele: https://www.facebook.com/help/211990645501187 Înainte de a te deconecta de pe toate dispozitivele pe care te-ai conectat în trecut, asigură-te că îți știi datele de logare și ai la îndemână telefonul (pentru a primi codul de conectare în cazul în care ai activată verificare în doi pași).

Găsești aici mai multe informații despre ce presupune ștergerea contului de Facebook: https://www.facebook.com/help/224562897555674

| simulare a răspuns:

Recomand pe Marian. El m-a ajutat sa aflu parola contului de Facebook si Instagram E rapid si profesionist.
Daca aveti nevoie de ajutor dati email la : ursulmarian95@gmail.com​