| PerdunAdriana2000 a întrebat:

Toate MacBook-urile au IOS preinstalat sau diferă ca la Windows?

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Toate au

| mihai69 a răspuns:

Obligatoriu. Dar poți pune și Window$, dacă ești mare fan.

| JicaContra a răspuns:

NU
MacBook-urile au MACOS preinstalat
NU iOS
diferentele sunt mari intre MacOS si iOS, MacOS e sistem de operare pentru PC-uri, iOS-ul NU

DAR... TOATE deviceurile Apple, cu software in ele au in spate un BSD puternic modificat de ei, numit Darwin
BSD/Darwin sunt un Unix, asa cum e si Linux-ul

totusi pe un MacBook poti pune Windows, Linux, nativ, sau in paralel - in acelasi timp (se numeste virtualizare, iar pe MacOS exista ceva foarte bun care nu e pe windows/linux numit Parallels)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din care stiu eu, au toate IOS!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

MacOS nu iOS. iOS e un jeg fara functii pentru aifon, macOS e un sistem de operare puternic si de calitate. Da, toate macbook-urile vin cu macOS.

| DoctorWh0 a răspuns:

Toate au macOS.
Este bootcamp si poți instala Windows, dar din fabrica toate vin cu macOS

| floreadan a răspuns:

Da, toate vin cu macOS.

| mrpom a răspuns:

Toate MacBook-urile au macOS pe ele, de la primul pana la ultimul laptop