| catrin a întrebat:

Tocmai mi-am luat un DSLR si am facut poze RAW, de ce nu le vede computerul?

Răspuns Câştigător
| kinkyk a răspuns:

In formatul raw imaginea captata este o simpla cantitate de informatie nealterata, neprelucrata si necompresata. Ea are nevoie de a fi convertita in calculator cu ajutorul uni soft pentru a fi folosita/vizionata in continuare... (daca apare raspunsul de mai multe ori, im icer scuze dar de fiecare data cand apas butonul raspunde, imi apare sa pun eu o intrebare)

6 răspunsuri:
| sdafdfkdafkladjakl a răspuns:

Trebuie sa folosesti un program ca sa vonvertesti acele fisiere. ar trebui sa fie pe CD-ul camerei. le faci JPG, PNG sau orice alt format agreat de PC

| kinkyk a răspuns:

In formatul raw imaginea captata este o simpla cantitate de informatie nealterata, neprelucrata si necompresata. Ea are nevoie de a fi convertita in calculator cu ajutorul uni soft pentru a fi folosita/vizionata in continuare...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

as vrea sa comand 55 de poze raw bl 9 sc 3 ap 51.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai vreau si am mintit imi cer scuze va rog sa ma iertati ma numesc dodo

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca e prost calculatorul tau

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate pentru ca este stricat computerul