| cristiptvoi a întrebat:

TPU am instalat windows-ul si am instalat opera si Adobe flash player si cand ascult muzica pe youtube si intru pe facebook sau pe alt site se intrerupe dar pana sa il schimb mergea si acum nu stiu ce sa ii fac si ma enerveaza cand se intrerupe si as vrea sa fac sa nu se mai intrerupa urgent dau funa multumesc.

3 răspunsuri:
| RaduTN a răspuns:

Cum adica se intrerupe?!
Te referi ca se blocheaza?!

Daca da, este din vina procesorului slab, incearca sa optimizezi windows-ul ca sa nu mai fie asa de incarcat procesorul.

Poate fi din cauza browser-ului.Instaleaza Google Chrome: www.google.com/chrome/browser/ si vezi ca chrome are deja un player default, html5.Ca sa-l faci sa foloseasca abode flash player nu html5, intrii in folderul program files, google, chrome, aplication, gasesti foldere/folder cu versiunea/versiunile de chrome.Intrii n folderul care are versiunea cea mai noua si din el stergi fisa cu numele ffmpegsumo.dll.

Bafta :-h

| Daniel_Blaga_1994 a răspuns:

In primul rand driverele le-ai instalat toate si corect? si opera? Google chrome sau DragonBrowser sint mai rapide

| mariusandrei23 a răspuns:

Daca ti-ai instalat windows xp de exemplu, trebuie instalate driverele de sunet, driverul de retea, etc. La windows 7 driverele se instaleaza singure, dar daca unul nu iti functioneaza ca de ex sunetul, poate sa fie si din cauza ca windowsul pe care l-ai instalat nu e cel original, sau unul cat de cat bun.