| Arrribaa a întrebat:

TPU! Am nevoie urgenta de ajutor! Mi-am instalat Movie Maker de Windows 7 cu Windows-ul ala Essential (cu toate chestiile) si cand vreau sa-l deschid imi apare o eroare in gen : Movie Maker nu porneste. Inainte de a incerca din nou sa porniti Movie Maker, asigurati-va ca sunt indeplinite cerintele de sistem minime. Daca Movie Maker nu porneste in continuare, incercati sa actualizati driverul placii video. *Si ma jos scrie in gen "Care sunt cerintele de sistem minime pentru Movie Maker? Aflati mai multe"si e un link.* Si am accesat site-ul de la windows si am incercat sa actualizez placa video si toate chestiile legate de Windows Essential si spune ca am ultima versiune si nu mai e nimic de instalat. Va rog ajutati-ma urgent, dau funda!

1 răspuns:
| horia2012 a răspuns:

Cine te-a pus sa-l instalezicu Windows Live. Dezinstaleaza windows Live pentru ca mai tare te incurca si descarca-l de aici:
http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=34