| ele36 a întrebat:

TPU, am niste probleme cu tastatura de la laptop nu stiu ce are ca inainte nu imi facea asa eu am pe laptop Windows 7 Ultimate pe 32 biti asa cand vreau sa apas tasta Z imi apare in loc de Z imi apare Y si cand apas Y imi apare Z dau funda cine ma ajuta sa rezolv problema deci eu acum sunt pe Windows 7 Ultimate pe 32 biti cine ma ajuta sa rezolv problema dau funda

Răspuns Câştigător
| jhonyalexaxy a răspuns:

Start>control panel>region and language> si la "format:" sa fie selectat "english(united states)". apoi te duci in "keyboards and languages", clic pe "change keyboards" si la "default input language" sa fie tot "english (united states)-us"...la "installed services" sa fie selectata "english(united states)"... apply + ok

5 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

In stanga la ceas ar trebui sa ai un semn cu o tastatura. apsa pe chestia aia care arata in sus si alege standard, sau romanian/english

| gki1980 a răspuns:

La iconita cu RO iti arata si un simbol de tastatura? daca da, da pe romana standard

| iEmonel a răspuns:

Apasa o singura data alt+shift.

| Skylerx a răspuns:

E foarte simplu. Stii de ce iti apare? Pentru ca tu folosesti tastatura de dreapta jos pe bara Romanian, foloseste English si gata. Funda?
App: si eu intampinam aceeasi problema. Si uite un sfat: ca sa treci mai rapid de la Romanian la English da pe tastele 'Ctrl' + 'Shift' si treci lejer.

| Owakey a răspuns:

Bună!

E simplu, ai limba română pe tastatură engleză. Ca să rezolvi problema, ar trebui doar să dai click pe acel RO (dacă apare în dreapta) şi să pui EN. În limba română pe tastaruă englezească Z e Y. Dacă nu îţi apare acel RO, e o problemă mai complicată.

Baftă!