| TechElias a întrebat:

TPU, am o întrebare care poate e puțin prostească... Deci vreau să schimb procesorul la laptopul meu. Pot să aleg ce procesor vreau eu de pe eMAG de la computere sau laptop-urile au procesoare special concepute pentru laptop sau pentru un anumit model de laptop? EX: am Inter Core i5 2,5 GHz și vreau să schimb să zic cu Intel Core i5 de 3, 2 GHz. Să zicem că iau și un cooler pentru laptop să nu se supra încălzească. Pun această întrebare cunoscătorilor în domeniu.

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Procesoarele pentru laptop sunt speciale. Trebuie sa intri pe site-ul producatorului acelui laptop si sa vezi daca la acel model se poate schimba procesorul. Sunt foarte putine modele de laptopuri care accepta schimbarea procesorului.

1 răspuns:
| njohn a răspuns:

Acum depinde de modelul de laptop daca suporta sa ii schimbi procesorul.